LLВъпреки усложнената епидемиологична обстановка и месеците на дистанционно обучение Националната олимпиада по География и икономика има своите победители. И сред тях е ученикът от 11 клас на СУ „Свети Паисий Хилендарски”, град Златица Лало Лалов. За първи път Лало се класира за националния кръг на олимпиадата в седми клас и оттогава всяка година е сред финалистите. Сменя се възрастовата група, обкръжението от участници, но резултатите неизменно стават по-добри. Тази година, въпреки че се състезава във възрастова група 10 – 12 клас, на областния кръг единадесетокласникът беше с най-висок резултат в страната. Във финалния кръг Лало постигна 177 точки, което му донесе отлична оценка 6:00 и второ място в окончателното класиране. Този успех не би бил възможен без помощта на г-жа Емилия Самарджиева – учител по География и икономика в СУ „Свети Паисий Хилендарски” и възможността, която дава програмата на МОН „С грижа за всеки ученик” за работа с талантливи деца. Пълноценна дистанционна подготовка, съчетана с добро познаване на формата на състезанието и желание за победа – това бе формулата на успеха през тази толкова нестандартна учебна година.

Уважаеми родители,

Във връзка с обявеното от Народното събрание извънредно положение в страната, всеки от нас е длъжен да прояви най-висока степен на отговорност към обществото. Нека запазим спокойствие и да предприемем всички необходими мерки, които се предлагат от Националния оперативен щаб и се прилагат от правителството на Република България.

solar3     solar1

Четвъртокласниците, подкрепени от своите учители Стоянка Балова, Габриела Захариева и Павлина Георгиева, направиха изложба с макети на Слънчевата система, които са резултат от проект по Човекът и природата. Със своите модели любознателните ученици разкриха една малка част от тайните на необятната Вселена.
Благодарим на родителите за съдействието при реализацията на творческите решения!
Пожелаваме на децата смело и дръзко да следват мечтите си!