На 25.04.2019 година се проведе зоналният кръг на ученическите игри по тенис на маса.
Отборът на СУ „Св. Паисий Хилендарски“ /Патрисия Праскова, Станимира Величкова, Денислава Милева, Ния Тодорова/ победи убедително отбора на домакините от Дупница и зае първото място.

На 25.04, както всяка година, Интеракт клуб Златица организира конкурс за рисунка, посветен на Международния ден на Земята - 22 април.
Тази година темата беше „Какво направих аз за планетата Земя?". В конкурса се включиха общо 10 отбора в три възрастови групи - 2 клас, 3-4 клас и 5-6 клас. Участниците имаха на разположение за рисуване 40 минути.

На 12.04.2019 година ученици от СУ „Свети Паисий Хиленарски”, град Златица участваха в Национално ученическо състезание по предприемачество - „Стартиране на собствен бизнес”. Състезанието се организира от Стопанска академия „Димитър А. Ценов”, град Свищов, катедра Индустриален бизнес и предприемачество и се проведе в ПГМЕ – град Пирдоп.

На 24.04.2019г. в СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица се проведе среща на ученици от шести и десети клас от училището и техни връстници от СУ „Христо Ботев” – с. Горна Малина. Срещата бе част от инициатива срещу фалшивите новини, организирана от фонд „Валя Крушкина” към ФРГИ по проект „Журналисти в училище”.

За 5-ти път ученици от СУ „Св. Паисий Хилендарски“ защитават правото си да участват във финалния кръг на Национална олимпиада по География и икономика. Лало Лалов от 10 „а“ клас спечели трето място и стана ЛАУРЕАТ, а Деян Велков от 7 „а“ клас постигна много добър резултат в първа възрастова група.