На 14.05. 2018г. група от 25 ученици от десети и единадесети клас на СУ „Свети Паисий Хилендарски ‘’ гр. Златица , посетиха Британския съвет в гр. София. Цел на посещението беше учестие в семинар „Brit up”, с таргет група младежи между 16 -18 г., желаещи да подобрят и тестват знанията и уменията си по английски език.
Събитието протече в три части.

От 7 до 10 юни в град Русе се проведе финалният кръг на Ученическите игри по тенис на маса за девойки 8. – 10. клас.
Отборът на СУ „Св. Паисий Хилендарски“- град Златица в състав Патрисия Праскова, Денислава Милева, Станимира Величкова и Ния Тодорова се представи изключително силно, зае първо място и стана шампион на България по тенис на маса за 2017/2018 година. Патрисия Праскова се класира на второ място в индивидуалната надпревара.

На 4 юни в малката зала на НЧ „Христо Смирненски“ се проведе финалното събитие на обучението по презентационни умения за ученици в гимназиален етап на СУ „Св. Паисий Хилендарски“ град Златица.