Учениците от СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица, членове на Евроклуб „Златица”, бяха отличени в Допълнителния модул на програмата „Училище – посланик на ЕП”. Те спечелиха участие в инициативата на Европейския парламент „Евроскола”. Събитието се проведе онлайн. Участниците бяха поздравени от председателя на ЕП Давид Сасоли, а след това участваха в дискусия на тема "Укрепване на солидарността на ЕС по време на извънредни ситуации: Трябва ли да се ангажираме повече?" с вицепредседателя на ЕП Катарина Барли.

През месец февруари Училищната комисия по БДП (Безопасност на движението по пътищата) към СУ „Св.Паисий Хилендарски“ организира конкурс за рисунка на тема „СПАЗВАМ ПРАВИЛАТА“, заложена в годишния план по БДП на училището. С тази инициатива се повишава вниманието на учениците към правилата за безопасно движение.
В конкурса участваха ученици от първи до четвърти клас.
Комисия определи сред тях най-добрите художници, които бяха наградени от директора на училището - г-жа Емилия Микова.

Учениците от 12-ти клас Цвятко Владимиров и Хрисомали Карагианиду, заедно с техния преподавател по български език и литература г-жа Пенка Маркова, подготвиха и представиха пред учителите от СУ "Св. Паисий Хилендарски" кратка литературна композиция, посветена на 148 години от обесването на Апостола на свободата - Васил Левски.

В СУ "Св. Паисий Хилендарски" започна реализацията на най-новия ни проект - обучение по японски език в електронна среда на ученици от прогимназиален и гимназиален етап. Проектът бе спечелен чрез конкурс, организиран от Японската фондация към Министерство на външните работи на Япония. Целта е подпомагане на образователни програми в условията на Ковид-19. Водещ на курса е г-жа Елеонора Колева, дългогодишен преподавател по японистика в СУ "Св. Климент Охридски". Учениците ще имат възможност да получат основни познания за японската азбука, култура и традиции. Благодарим на инж. Стоян Генов - кмет на Община Златица за подкрепата при подготовката на проекта!

Един различен начин за преподаване на история и литература представиха учителите Даниела Чернева и Лилия Груева от СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица. Темата за подписването на Берлинския договор, историческите предпоставки за развитието на българската литература от Освобождението до Първата световна война и ключовите български произведения през този период бяха представени пред учениците от ученичката Александра Бачева, която с помощта на своите учители показа завидни знания и умения в учителското поприще. Чрез метода „обърната класна стая” часът протече по един различен и атрактивен начин, чрез интердисциплинарен урок. Десетокласниците от СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица са едни от учениците, които имат възможността да учат в модерна учебна среда и с прилагането на съвременни образователни методи.