На 5 януари 2017г. учениците от гимназиален етап на СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица участваха в обучение, организирано от сдружение „Възможност без граници”.

Обучителите бяха доброволци от Германия, които участват по проект на Европейската доброволческа служба (ЕДС).
Учениците от 8 и 9 клас работиха по темата „Правата на човека”. Чрез ролеви игри те задълбочиха знанията си за „дискриминация” и „толерантност”, визуализираха своето мнение по въпроса „Има ли перфектен човек?”
Учениците от 10 и 12 клас дискутираха по въпроси за кариерното ориентиране и мотивацията им при избор на професия. Те участваха в интерактивен личностен въпросник за определяне сферата на интереси и област, в която могат успешно да се развиват.
Единадесетокласниците се запознаха с възможностите за доброволчество по програма „Еразъм+”.
Обучителите Лена и Стефан споделиха, че в Германия след завършване на образованието младежите участват в различни доброволчески проекти или работят и едва след една-две години определят какво искат да учат. Така се повишава шансът за успешен избор на кариера.