Светлина Ангелова – ученичка от 12. „а“ клас на СУ „Св. Паисий Хилендарски” – град Златица стана лауреат от Националната олимпиада по Гражданско образование, която се проведе от 13 до 15 април в град Русе.

Олимпиадата се проведе в два кръга. В първия кръг участниците трябваше да аргументират своята позиция по предварително зададени казуси. Светлина избра темата за толерантността и дискриминацията през историческата призма на Холокоста и европредседателството на България. Във втория кръг тя представи отлично своя проект „Да счупим решетките” - провокира публиката и журито и ги направи съпричастни към темата за детското правосъдие, зададе въпроси, които все още чакат своето решение. И, разбира се, получи адмирации от всички присъстващи.
Така Светлина, като лауреат от Националната олимпиада, има право да влезе без приемен изпит в една от специалностите на Философския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.