От 7 до 10 юни в град Русе се проведе финалният кръг на Ученическите игри по тенис на маса за девойки 8. – 10. клас.
Отборът на СУ „Св. Паисий Хилендарски“- град Златица в състав Патрисия Праскова, Денислава Милева, Станимира Величкова и Ния Тодорова се представи изключително силно, зае първо място и стана шампион на България по тенис на маса за 2017/2018 година. Патрисия Праскова се класира на второ място в индивидуалната надпревара.

Успехите бяха постигнати след много силни игри в условията на много сериозна конкуренция. Успяхме да победим на полуфинала и на финала силните отбори на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – град Две могили и СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ - град Русе. Резултатът е значим и осигурява престиж и на нашето училище, и на град Златица.
В основата на успеха са уменията и способностите на състезателките, постигнати след дългогодишни тренировки под вещото и компетентно ръководство на треньора по тенис на маса г – н Йордан Лазаров.
Поздравления за състезателките и техния треньор за големия успех!
Пожелаваме им все така да ни радват!
Н. Серафимов – старши учител по ФВС