На 24.04.2019г. в СУ „Св. Паисий Хилендарски” – гр. Златица се проведе среща на ученици от шести и десети клас от училището и техни връстници от СУ „Христо Ботев” – с. Горна Малина. Срещата бе част от инициатива срещу фалшивите новини, организирана от фонд „Валя Крушкина” към ФРГИ по проект „Журналисти в училище”.

Учениците от двете училища имаха възможност да научат повече за фалшивите новини, как да ги разпознават в социалните мрежи, какво означава „fake news” и „нетикет”. Разделени в смесени отбори, те имаха за задача да направят колаж – първа страница на вестник с една фалшива и една реална новина. Успяха да проверят и своите знания по темата чрез специална викторина.
Истинска новина е, че тази среща постави началото на нови приятелства.