На 14 февруари  учениците от трети клас  на СОУ „Св. Паисий Хилендарски” посетиха Община  Златица във връзка с темите „Административен център” и „План на града”, които децата изучават по програмите на Джуниър Ачийвмънт  -  предприемачество и бизнес.

Г-н Стоян Генов посрещна учениците в заседателната зала. Той ги запозна със  задълженията си  като председател на общинския съвет – законодателна власт и с функциите на изпълнителната власт, в лицето на общинската администрация, ръководена  от кмета на Общината.

Учениците  бяха подготвили много съдържателни въпроси за бъдещето на общината, на които г-н Генов отговори подробно. Децата  връчиха на председателя на Об С рисунки, на които бяха  нарисували мечтите си за Златица / ученически стол, плувен басейн, районен съд, парк, кино, зоологическа градина, детски площадки/ , с надеждата да бъдат реализирани.  Интересни проекти на кошчета за разделно събиране на отпадъци, изработени от третокласниците и техните родители, бяха подарени  на Общината. Срещата продължи при архитекта, в техническа служба, където децата  видяха плана на град Златица и се запознаха с професията на архитекта и проектанта. Разбраха, какво е мащаб.

Всички останаха много доволни от посещението. Учениците се почувстваха като активни и отговорни граждани на град Златица.

Лили Илиева – старши учител